skip to Main Content

Çekim Mekanının Belirlenmesi

Çekim Mekanının Belirlenmesi

Bilgi alışverişi yapılarak çekim mekanı incelenir.  Çekim açıları ve işletmenin önemli özellikleri not alınarak hazırlanacak ekipmanların kullanım alanları yüzeysel olarak şekillendirilir. Ortalama çekim süresi hesaplanır ve işletmenin belirlenecek gün için hazır olması talep edilir.

Senaryo Hazırlama

Senaryo Hazırlama

Amaç izleyiciye bilgiyi en iyi şekilde sunmaktır. Sektörünüz ve sektörünüzdeki ilgi çekici bölümler incelenerek özgün içeriklerle donatılmış bir senaryo hazırlanır. Senaryo geniş tutularak montajda filtreleme işlemi yapılır. Aktör kullanılacaksa kostüm planlaması gerçekleştirilir. Prova düzenlenir.

Çekim Ekipmanlarının Belirlenmesi

Çekim Ekipmanlarının Belirlenmesi

Mekan ve senaryonun ardından profesyonel çekim ekipmanları ile çekim sahasında ciddi bir dikkat ile kurulum yapılır. Ses ayarları ve ışık ayarları sahada gerçekleştirilerek çekim başlatılır. Gün ışığından en iyi verimi alabilmek için çekim saati belirlenir.

Kurgu ve Montaj

Kurgu ve Montaj

Kısa sürede izleyiciye mesajın aktarılması hedeflenir. Intro, logo, geçiş efektleri en özgün çalışmalar ile gerçekleştirilir. Ses sanatçıları profesyonel ortamlarda kayıt alarak videoya eklenir. Harekete geçirici ses efektleri dikkat yükseltmek amaçlı videoya eklenir ve proje tamamlanır.

Tanıtım Filmi Örnekleri