skip to Main Content

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya, online olarak her türlü haber, spor, yaşantılardan kesitler, fotoğraflar, videoların ve aynı zamanda makale ve argümanların paylaşıldığı sosyal mecradır. Günümüz teknolojileri düşünüldüğünde her tülü hızlı erişimin sağlandığı potansiyel bir ekonomik pazardır. Şu an Dünya üzerinde en büyük gelir kaynaklarından biri olarak kullanılan sosyal medya aynı zamanda bilgi verici ve akılda kalıcı çözümleri ile eğlendirici olarak da kullanılmaktadır. Kişisel hesapların yanı sıra aynı zamanda küçük yada büyük fark etmeksin bütün firmaların ve kobilerin de kendi çıkarları doğrultusunda kullanmış olduğu bir online merkez olarak da düşünülür. Her türlü ürünün reklamların fiyatlarına ve aynı zamanda memnuniyet ve şikayetlerine anında ulaşabildiğimiz medya tüm dünyada oldukça geniş bir ağa sahiptir. Aynı zamanda paylaşım yapmak demektir.

Sosyal ağ üzerinden kazançların artması ile birlikte kullanımların hızlı bir şekilde arttığı gözetlenmiştir. Çok hızlı ve güvenilir hizmet veren sosyal medya hesapları aynı zamanda bir çok çeşidi aynı anda görmemize olanak sağladığından firmalar tarafından sıkça tercih edilen bir yöntem olmuştur. Sosyal medya, kişisel olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda sosyal medya danışmanları tarafından da destek alınarak da yürütülebilinir. Firmalar açısından hem potansiyel hem de gelişen ürün yelpazesini düşündüğümüzde en doğru yolun mutlaka bir uzmandan destek almak olduğu anlaşılmaktadır. Yapılan işin kusursuz ve eksiksiz olarak yürütülebilmesi firmanın en önemli değerlerinden biridir.

Sosyal Medya Danışmanı Ne yapar?

Sosyal medya danışmanlığı sadece paylaşım yapmaz aynı zamanda firmanın tüm reklamları ile de ilgilenen kişidir. Kendisine verilen görevin en önemli unsurlarından biridir. İstenilen reklamların medya üzerinden doğrudan alıcıya ulaşması için çalışır. Reklam firmanın en üst sıralarda kalmasına yardımcı olan etkenlerden biridir. Firmanın A’dan Z’ye tüm sosyal medya hesaplarından sorumludur. Danışman önemlidir çünkü hesaplarda yapılacak ufak görünen bir hata bile bütün firmanın ismini lekelemeye ve büyük sonuçlar doğuracağını bilinmelidir. Yanlış bir ilan yada yanlış bir haber firmanın sonunu bile getirebilir. Bu durumda kurtarılmayacak sonuçlara ulaşılabilinir. Sosyal medya danışmanlığı tüm bu sorunlardan firmayı uzak tutmak için önemlidir.

Sosyal Medya Danışmanının Sağladığı Hizmetler Nelerdir?

Bakıldığında sadece sosyal hesapları kontrol ettiği izlenimi oluşabilir. Ve günümüzde bu iş hafife alınabilir fakat iş göründüğü gibi değildir. Hem tecrübe hem de bilgi gerektiren sosyal medya danışmanlığında aslında firmanın bütün reklam ve gelişim aşaması o kişinin elindedir.  Danışmanının sırasıyla sağladığı hizmetler;

 • Sosyal medya hesaplarının açılması veya var olanların gerekli düzenlemelerinin yeniden yapılması,
 • Öncesinden belirlenen üye hedefi doğrultusunda hesapların her koşulda takip edilmesi,
 • Firmayı destekleyecek tanıtımların ve duyuruların ilgi çekici olarak hazırlanması,
 • Firmanın sektörüne bağlı olarak ürünlerin ve içerik görsellerinin uygun olarak belirlenmesi
 • Firmanın üye sayısının, yapılan yorumların, şikâyet ve memnuniyetlerin raporlanması,
 • Sosyal medya üzerinde genel verilerin analizlerinin yapılması,
 • Gönderilen mesajlara en hızlı şekilde doğru ve akıcı şekilde cevap verilmesi,
 • Firma için olumlu olacak anketlerin hazırlanması,

Sürekli online olarak hizmetin kesintisiz ve eksiksiz sağlanması, tüm sosyal platformları inceleyip detaylı şekilde nerede verimli olabileceğinin analizinin yapılması,  takipçi kazanabilinecek yöntemleri belirleyip uygulamak gibi hizmetleri de vardır. Bunun yanında markayı ve firmayı iyi tanımak istediğine net cevap verebilmek, gündemi her an takip etmek, her gün aktif ve doğru şekilde paylaşım yapabilmek, özel günlerde farklı olabilmek adına öncesinden projeler üretip gününde onları insanların beğenisine sunmak şeklinde sıralayabiliriz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Veren Kuruluşlar İçin Bilmeniz Gerekenler

Herkes en güvenilir ajanslar ile çalışmak istemekte haklı. Çünkü diğer firmalardan her zaman önde olabilmek adına danışmanını iyi seçmek gerekir. Bu durumda iyi eğitim almış ve aktif bir sosyal medya danışmanı seçmek önemlidir. Bu hizmeti veren çeşitli ajanslar ve freelance hizmet verenler vardır. Bir çoğu sadece kişisel hesaplara bakmaktadır. Aynı zamanda firma hesaplarına bakmak daha yorucu olacağından sadece küçük ölçekli işlerde yer alır.  Çalışma yapılacak firma seçilmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar;  Firmayı çok iyi tanıyan bir işletme olması gerekir. Markanın hedeflerini ve amacını çok iyi benimsemelidir. Sosyal medya üzerinden kullanılan dilin çok önemli olması gerekir. Kurumsal dil ile hizmet vermek her zaman kaliteyi arttıracaktır. Her türlü reklamın doğru ve eksiksiz hazırlanması gerekir. Eksik olan bir kısım firmanın hem adını lekeler hem de istenilen verimin sağlanamaması sonucunda istenilen hedeften uzaklaşmasına sebebiyet verir.  Trafiği çok iyi yönetecek firma olmalı. Direk müşteriler ile iletişime geçebilen ve sürekli bağlı kalabilir olmalıdır. Her firmanın potansiyeline bakıp kendi firmasını üst seviyeye çıkarmak için çalışmalıdır.

Hangi Hesaplar Üzerinden Hizmet Alabiliriz?

Danışmanlar istenilen her sosyal hesap üzerinden aktif hizmet vermektedir. Hangisi üzerinden daha çok kazanç sağlanacağı tabii ki firmanın inisiyatifindedir. Sosyal medya hesaplarını instagram, Google, Facebook, Twitter, Foursquare, Linkedin, Pinterest olarak sıralayabiliriz. Bunun dışındakiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Danışmanlık Fiyatları Nedir?

İşveren firmaların büyük ya da küçük ölçekli olması, istenilen işin süresi ve teferruatı fiyatları etkilemektedir, bu durumda detaylı bilgi için bize 0850 305 71 77 numaralı telefonumuzdan 7/24 ulaşıp fiyatlar hakkında bilgi almak daha sağlıklı olacaktır. E-ticaret danışmanı ile pazara sağlam bir giriş yapın yazımızı okudunuz mu?

Bu Yazının 2 Yorumu Var
 1. merhaba el işleri üzerine bir sosyal medya hesabım var az da olsa mesaj ve yorum alıyorum. Fakat memnun değilim çünkü hedefim 25-50 yaş arası kadınlar ama yorum yapan kişilerin çoğunluğu erkek ve sadece güzel olmuş tarzı yorumlar geliyor nadir de olsa ilgilenip dm atan kadınkar da var fakat ben bunu değiştirmek istiyorum. nasıl bir çalışma yapmalıym benim işim ile ala kadar olabilecek insanlara ulaşabilmek içinç

  1. Hedeflediğiniz kitleye sponsorlu reklamlar ile ulaşabilirsiniz ancak bütçeniz yeterli değilse biraz emek vermeniz gerekmektedir. Bunun için paylaşım yaptığınız postlarda doğru etiketler kullanmanız yararınıza olacaktır. Hedef kitlenize uygun rakip sayfaları analiz edin ve hedef kitlenize uygun hesapları takip ederek sayfanızın takipçilerini yükseltin. Ürettiğiniz veya tedarik ettiğiniz ürünler üzerinden gerçek çekilişler düzenleyin. Benzer sayfalarla ve takipçisi çok kişilerle iletişime geçerek hikaye, gönderi ve çekilişlerde ortaklık teklifi yapabilirsiniz. Başarılar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir