skip to Main Content

Profesyonel SEO hizmeti

Profesyonel SEO Hizmeti 

Günümüzde açılan birçok web sitesi profesyonel SEO hizmeti almak için çeşitli danışmanlık şirketlerine başvurmaktadır. Bu danışmanlık şirketlerinden almak istedikleri hizmetin tek sebebi ise Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmaktır. Web sitesine yapılan SEO çalışması var olan sitenin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Doğal olarak da web sitesine gelen ziyaretçi sayısı ne kadar çok olur ise o kadar kazanç getirecektir. Yani kısaca profesyonel SEO hizmeti, web sitenin her geçen gün büyümesini ve uzun süreçte var olma ömrünü büyütecektir.

Profesyonel SEO hizmeti nereden alınır?

Eğer web siteniz için SEO yaptırmak istiyorsanız internette bu çalışmayı yapabilecek birçok danışmanlık hizmeti veren ajanslar vardır. İnternette kısa bir araştırma yaparak bu danışmanlık veren ajansları kolayca bulabilirsiniz. Ajanslar yapacakları SEO çalışması ile web sitenizi Google’da daha yukarılara taşıyabilmektedir. Üstelik sandığınız kadar pahalı bir ücret talep etmezler. Dışarıdan herhangi bir reklama vereceğiniz maliyetten daha az bir ücret karşılığında profesyonel SEO hizmeti sunarlar. Gerek Youtube kanalları gerek Google web siteleri bu SEO çalışmalarından oldukça faydalanmaktadırlar. Çeşitli mecralarda bu hizmetleri veren alanında profesyonel kişiler de bireysel olarak bu çalışmayı yapmaktadırlar.

SEO çalışması nasıl yapılır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere SEO gerçekten önemli bir konudur. Doğru ve etkili tekniklerle yapılan bir SEO, yapıldığı web siteyi Google’da daha üst sıralarda hatta ilk sayfada bile gözükmesini sağlayabilir. Ancak SEOnun yapılabilmesi için bazı teknik bilgilerin bilinmesi gerekmektedir. Eğer hâlâ yapmakta güçlü çekiyorsanız sizin için SEO hizmetleri sunan birçok danışmanlık veren ajans vardır. SEO alanında uzman kişilerden bu hizmeti profesyonelce alabilirsiniz.

Şimdi bu SEO çalışmasının nasıl yapıldığından bahsedelim.

1-) Anahtar Kelime Bulma

Anahtar kelime bulmak SEO için ilk ve en önemli konudur. SEOnun doğru ve etkili yapılabilmesi için bu adımın en titiz şekilde uygulanması gerekmektedir. Peki bu anahtar kelimeleri nereden bulacaksınız, tabi ki de Google Adwords panelinden. Profesyonel SEO hizmeti veren danışmanlık şirketleri bile bu panelden kelime analizi yapmaktadır. Web siteniz ya da Youtube kanalınız gibi herhangi bir mecra için sahip olduğunuz konuya ilişkin ilgili anahtar kelimeleri Google’ın bedavaya sunduğu bu hizmetten faydalanarak bulabilirsiniz. Sizlere ufak bir tüyo verecek olursak SEO çalışması yaparken fazla uzun olmamak koşuluyla uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tercih ediniz. Bu sebebi ise herhangi bir kullanıcının arama motorunda yaptığı arama kısa bir kelime vs. olmayacaktır. Örnek verecek olursak internetten para kazanmak isteyen bir kişi “ İnternetten para kazanma” gibi uzun kuyruklu aramalar yapacaktır.

2-) Anahtar kelimeleri doğru kullanma

Birçok kişinin yaptığı en büyük hata da ellerindeki anahtar kelimeleri doğru bir şekilde kullanmamalarıdır. Aslında SEO hizmetlerine başvurmalarındaki en büyük neden budur. Çünkü anahtar kelimeleri yanlış kullandıkları için SEO’yu yapamadıklarını düşünürler. Peki bulduğumuz anahtar kelimeleri nasıl kullanacağız ondan bahsedelim. SEO çalışması yaparken anahtar kelimeleri sakın art arda kullanmayın. Bir cümle içerisinde birden fazla anahtar kelime kullanımı ya da her cümlede anahtar kelime kullanımı Google gibi arama motorlarında spam olarak algılanacaktır. Anahtar kelimeleri yaptığınız içerikte, başlıklarda, etiketlerde, meta açıklamalarında ve görsellerin başlık ve açıklamalarında kullanmalısınız. Az önce de söylediğimiz gibi eğer bu gibi işler çok karmaşık geliyor ise bu işleri yapabilecek profesyonel SEO hizmeti veren danışmanlık şirketlerine başvurmalısınız.

3-) Sosyal medya ve linkleme

SEO çalışmasının son ve gerçekten etkili maddelerinden biri de sosyal medyayı doğru kullanmadır. SEO’yu hangi mecra için yapıyor iseniz yapın sosyal medya olmadan eksik olacaktır. Bildiğiniz üzere günümüzde sosyal medya oldukça sık kullanılmakta hatta insanların gün içerisinde en sık kontrol ettiği şeydir. Eğer profesyonel SEO hizmeti alacaksınız bu konuda almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sosyal medya aşırı derecede trafiğe sahiptir. Şu an paylaştırdığınız bir içerik bile dakikalar içerisinde binlerce hatta yüz binlerce kullanıcıya ulaşmaktadır. Tabi ki doğru yöntemleri uygular iseniz bu mümkün olacaktır. SEO çalışması yaparken mutlaka sosyal medyayı kullanın. Sosyal medyanın gücünü daha iyi anlayacaksınız.

Son olarak backlink almanızı öneriyoruz. SEO hizmetleri arasında bu önemli bir konudur. Örnek verecek olursak ziyaretçi trafiği oldukça yüksek bir web sitesinden alacağınız backlink, o siteden size trafik akışı sağlayacaktır. Bu konuda belirli bir geçmişi olan ve internet ortamında gayet bilinen web sitelerinden backlink almanız daha iyi olacaktır. Kendi web sitenizle alakalı bir backlink size organik ve daimi bir trafik akışı sağlayabilmektedir.

Yazımızda anlattığımız üzere SEO çalışması bu şekilde yapılmaktadır. Tabi ki SEO konusu bu kadar kısa ve kolay bir iş değildir. Daha birçok detayı ve yapılması gereken maddeleri vardır. İnternette bu çalışmaları yapabilecek birçok profesyonel SEO hizmeti veren danışmanlıklar vardır. Vereceğiniz ufak ücretler karşılığında bu çalışmaları en doğru şekilde yaptırabilirsiniz. Örnek verecek olursak ticaret üzerine bir işiniz var ve dükkan mı yoksa web site mi kurmalıyım diye düşünüyorsanız sizin için web site kurmanız daha iyi olacaktır. Çünkü dükkan kurarken harcayacağınız para ile bir web site açıp hatta profesyonel SEO hizmeti de alıp daha az maliyetli bir iş modeline sahip olabilirsiniz. İnternette bunun birçok örneği bulunmaktadır ve kazandıkları kazançlar ise hiç de hafife alınmayacak cinstendir. Çünkü web ortamında daha çok kişiye daha kolay ulaşma imkanınız olacaktır. Profesyonel bir SEO çalışması ile de web sitenizi daha yukarılara taşıyabilir kazançlarınızı katlayabilirsiniz.

Kısaca özetleyecek olursak SEO hizmetleri bu şekilde verilmektedir. İnternetten kısa bir araştırma yaparak profesyonel SEO hizmeti sunan birçok danışmanlık şirketlerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir