skip to Main Content

Kurumsal Web Yazılım

Kurumsal Web Yazılım

Kurumsal web yazılım nedir? İşletmelerin kurumsal duruşları web siteleri ile nasıl lanse edilir? Bu yazımızda kurumsal web yazılımı hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Kurumsal renkler, kurumsallığı anlatan logo tercihleri, UX görünüm, müşterileri tanıma ve benzeri bir çok konu ile ilgili bilgilendirmeler sunacağız. Sıradan bir web sitesi ile ulaşamayacağınız ziyaretçi kitlesine kurumsal web sitesi ile nasıl ulaşabileceğinizden bahsedeceğiz. Gelin yazımıza başlayalım.

Kurumsal Web Yazılımı Nedir?

Kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır? Kurumsal web yazılımı derken aslında kurumsal duruşun yansımasından bahsedilmektedir. Kurumsal işletmenin tabiri ise, sistemsel bir çalışma algoritması oluşturarak patrona bağlı kalmadan işlerin yürümesi işlevselliğidir. Kurumsal olan işletmelerin ihtiyaçları arasında muhakkak web sitesi vardır ve büyük çoğunluğunun web sitesi bulunur. Ancak kurumsal duruşu yansıtma konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır.

Kurumsal Logolar ve Renk Seçimi

Kurumsal duruş, işletmenin tarzını ve benliğini dış görünüşüyle izah eder. Her şeyden önce işletmenin kurumsal kimliğini oluşturma sürecinde sektörüne uygun renkler tercih etmesi gereklidir. Renk seçimleri potansiyel müşterilerinizi harekete geçirici olmalıdır ve itici renklerden uzak durulmalıdır. Eğlenceli bir sektörde faaliyet gösteren işletmeler için logo tasarımı üretmek ile üretim, ithalat-ihracat, inşaat ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren işletmeler için logo tasarımı üretmek arasında büyük farklar vardır. Burada dikkat edilmesi gereken şudur; tercih noktasında tasarımcıların yorumlarını dinlemek ve müşteri portföyüne minik anketler ile ulaşmaya çalışmaktır.

kurumsal web yazılımı renk seçimi

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web tasarım ehil bir tasarımcı tarafından sektör incelenerek gerçekleştirilmelidir. Kullanıcı deneyimleri takip edilmeli ve kullanıcıların web sitelerinde en çok hangi noktalara dikkat ettiği analiz edilmelidir. Web sitesinde ise işletmenin vermek istediği mesaj kullanıcıların odak noktalarında olmalıdır. UX(Kullanıcı deneyimi) tasarım olarak adlandırdığımız tasarım sürecinde potansiyel müşterileri anlamak en önemlisidir.
Kurumsal web yazılımlarında sayfalar arası geçişler önemlidir. Tek sayfa tasarımlardan ziyade, gezilebilir siteler haline getirmek gereklidir. Özgün ve güncel içerikler yayınlayarak site trafiğinin artması mümkündür. Kataloglarınız, ürünleriniz, hizmetleriniz, haberleriniz için farklı sayfalar tasarlanmalı ve her sayfa tasarımında UX analizler göz önünde tutulmalıdır. Web sitenizin menüsü sayfalar arasında geçişleri kolaylaştır. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların web sayfaları arasında gezinmesi “hemen çıkma oranını” düşürecektir. Google web sitelerine gelen ziyaretçilerin sayfalarda vakit geçirmesini ister. Kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içerikler ile bunu sağlamak mümkündür.

Kurumsal Web Yazılımlarda Mobil Uyumluluğun Önemi

Günümüzde web sayfalarının mobil kullanıcılar tarafından daha fazla ziyarete ulaştıklarını göz önüne alırsak kurumsal web yazılımlarında mobil uyumluluğun önemi ortaya çıkar. Web sitelerinin masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlardan daha fazla ziyaretçi aldığı mobil cihazlar için ekstra bir tasarıma ihtiyaç vardır. Web sitelerindeki trafiğin ortalama %70’i mobil cihazlar ve tabletlerden gerçekleşir. Haliyle mobil tasarımlarda kullanıcı deneyimi (UX) çok önemlidir. Özellikle mobil web site yazılımlarında ziyaretçilerin css hataları ile karşılaşması hemen çıkmalarına neden olabilir. Navigasyon menüsünün kolay ulaşılabilir noktalarda konumlandırılması gerekir. Google arama sonuçlarında ise AMP sayfaları oluşturulmalı ve sitenin açılış hızı arttırılmalıdır. Ayrıntılı bilgiyi mobil uyumlu web site yazımızda bulabilirsiniz.

Kurumsal Web Yazılımları Hakkında Detaylı Bilgi

Sektörünüze uygun web sitesini nasıl yaptıracağınız konusundan yeterli bilgiye sahip değilseni kurumsal web yazılımları hakkında detaylı bilgi başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Sektöre UX ve UI tasarımlar ile rakiplerinizden bir tık ötede olabilirsiniz. Web sitenizi dijital pazarlama stratejileri ile geliştirerek sektörünüzdeki pazara hakim olabilir ve doğrudan müşterilerinizle iletişime geçeceğiniz güçlü bir kanala sahip olmuş olabilirsiniz. Günümüzün ihtiyacı olmaktan çıkarak zorunluluk haline gelen dijital dünya ile işinizi büyütebilirsiniz. Ticaret ne yazık ki iş yerinize gelen müşteri ile olmayacak duruma gelmiştir. Haliyle sizinde müşterilere ulaşacağınız kanalları keşfetmeniz gerekmektedir.

Ziyaretçileri Harekete Geçiren Web Site Tasarımları

call to action web site harekete geçirici mesaj

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi web sitelerinin kullanıcı odaklı olması gerekir. Web yazılımlarının her biri proje olarak göz önüne alınmalıdır ve hedeflere göre dizaynlar oluşturulmalıdır. Örneğin, potansiyel müşterilerinizin işletmenizi aramasını istediğinizi varsayalım. Öyleyse tasarımın belli bölgelerine iletişime geçici form ve telefon numaraları eklenmelidir. Form sayfalarına yönlendirici butonlar ile ziyaretçilerin harekete geçmesi sağlanmalıdır.

SEO ve Reklam Alt Yapısı

Kurumsal web yazılımları işletmenin tüm reklam stratejilerini gerçekleştirebilmesini amaçlar. Sosyal medya entegrasyonları ile ziyaretçilerin paylaşımlar gerçekleştirmesi sağlanmalıdır. Arama motorlarına bağlantılar sağlayabilecek yönetim paneli olmalıdır. Seo kriterleri göz önüne alınarak tasarlanmalıdır ve site hızının maksimum seviyede olması hedeflenmelidir. Google Ads dönüşüm kodları ile Facebook Pixel dönüşüm kodları eklenebilmelidir. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için yönetim panelli web sitesi başlıklı makalemizi inceleyiniz.

Kurumsal web yazılımları ile ilgili destek almak için Larvey ile iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir