skip to Main Content

Mobil web site ihtiyaç daha çok mecburiyet haline gelmiştir. Yıllar geçtikçe teknoloji de insanlığa hizmet etmek için oldukça fazla gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi her geçen gün elektronik ve dijital sistemde bir çok yeniliğin yapılmasına neden oluyor. Eğer teknoloji dünyasında ayakta kalmak, bilinirliliği korumak ve her zaman yeniliklerden haberdar olunmak isteniliyorsa o zaman mutlaka teknolojinin takibi de gerekiyor. İnternet kullanımı günümüzde eskiye nazaran bir hayli artmış durumda. Neredeyse tüm insanlar artık her çeşit işlemini internet üzerinden yaparak çözüme ulaştırıyor. Bu da internet web siteleri üzerinden kazanç sağlayan kişilerin çoğalmasını sağlıyor.

Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte mobil cihazların kullanımı eski tip cihazlara göre bir hayli artmış durumda. Bu da dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü cihazlarda iyi bir şekilde çalışan web sitelerinin değiştirilme zamanının geldiğini bizlere gösteriyor. Zira masaüstü cihazlarda ve dizüstü bilgisayarlarda web sitelerin açılımı aynı olurken, bu web siteleri mobil cihazlarda aynı şekilde açılmıyor. Büyük aksaklıklara neden olan mobil web site olmayışı bir web sitenin ziyaretçilerinin azalmasına neden olurken, belki de hiçbir şekilde mobil site olmayan web siteleri gün içinde ziyaretçi alamadığı için kapatılmak zorunda kalınabiliyor.

Mobil Web Site Tasarımı Faydaları Nelerdir?

Eski teknolojik cihazlara göre şimdilerde elimizde çok sayıda mobil cihazlar yer alıyor. Dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar aynı sistemde çalışmadığı için artık tüm web sitelerin mobil web tasarımı yaparak oluşturulması gerekiyor. Eski sistem ile çalışan ve mobil olmayan web sitelerin de mutlaka mobil web sitelere dönüştürülmesi gerekiyor. Bir web sitesi olan kişi eğer web sitesi mobil web site değil ise bu web siteyi tamamen kaldırarak mobil bir web site tasarımı yaptırmasına gerek kalmıyor. Hali hazırda bir web sitesi olan kişi bu web siteyi mobil uyumlu web tasarım haline dönüştürebiliyor.

Mobil web sitelerin diğer web sitelerden farkı; bu web sitelerin ziyaretçi sayısı mobil olan cihazlardan da kullanılabildiği için çok daha fazla olabiliyor. Ziyaretçi sayısını artırmak için her geçen gün mobil web sitesi çeşitleri artış gösterirken, mobil web sitesi olmayan siteler ise arama motorlarında gerilerde kalabiliyor.

Mobil Uyumlu Web Site

Mobil Uyumlu Web Site

Mobil uyumlu web sitesi nasıl yapılır, mobil uyum ne işe yarar, mobil uyumlu cihazlar nelerdir? Tüm bu soruların cevabını bulabileceğiniz makalemizde yalnızca mobil uyumlu internet siteleri değil, tüm cihazlara uyumlu responsive web tasarım nedir gibi konulardan bahsedeceğiz. Bu arada küçük…

Devamını görüntüle...