skip to Main Content

Neredeyse tüm dünyada ticaretin bir ayağı internet üzerinden sosyal medya hesapları kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Bir ticaret ağı için en önemli kazanç kaynağı reklamlar olduğuna göre, sanal alemde de reklamların ulaşım sağladığı kişi sayısı bir hayli fazladır. Sanal alemde reklam ağının büyük bir oran kaplamasından dolayı satış ve alımın da çok olduğu görülmektedir. E-ticaret sistemi ile alım ve satım yapmak günümüzde hem daha az maliyetli hem de daha kolay bulunmaktadır. Facebook sosyal medya ağları arasında en çok kullanılanlarından birisidir. Sosyal medya yönetimi için Facebook, Instagram ve Twitter çok önemlidir. Bir e-ticaret sitesinin Facebook’a bağlanarak bu sistem üzerinden reklam sunması kar marjını bir web sitesinin olması gereken en zirve kısma taşıyabilmesini sağlamaktadır.

Facebook Reklamları Nedir?

Her işletme ve her marka müşterilerine sunduğu hizmetlerin veya ürünlerin bir çok kişi tarafından görülerek tercih edilmesini istemektedir. Bu sonucun kararını da ne kadar kişiye görülebilirlilik açısından internet ortamına verilen reklamlar karar verebilir. Reklam seçenekleri internet üzerinde ne kadar değişim gösterse de en güçlü reklam ağları sosyal medya ağlarının üzerinden kurulmaktadır. Bu sosyal medya ağlarından birisi de Facebook’tur.

Facebook reklamlarının amacı; üretici ve satıcı firmalar ile müşteri arasında sadakat oluşturmak, keşfedilme oranını artırmak, potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürmek, bir web sitenin varlığını güçlendirmek ve marka bilinirliliğini artırmaktır. Kullanıcıların davranışlarını doğru bir şekilde analiz edip hedeflenmekte olan amaçlara hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlayabilmek için Facebook reklamlarının büyük önemi bulunmaktadır.

Facebook her geçen gün kendisini geliştiren ağı ile çok daha hızlı bir şekilde milyonlara ulaşabilmektedir. Bu da bir ürün sahibinin marka bilinirliliğini artırabilmek için en büyük adımlardan birisini atması anlamına gelmektedir. Kurumsallığı en üst seviyeye çıkarmak isteyenler için Facebook reklamları doğru parametreler ile kısa süre içinde hedeflenen başarıya ulaşım sağlanılmasını güçlendirmektedir.

Facebook reklamları için izlenen stratejiler; kampanya hedefi belirlemek ve buna uygun olarak hedef kitle belirlenmesi, kampanyaya ait en uygun bütçeyi belirleyerek bir işe girişmek, benzer ve temel bir hedef kitle oluşturmak, sosyal medya kurumlarının tümünü kontrol altına alabilmek olarak sayılabilir.

Facebook Reklam ücretleri

Facebook Reklam Ücretleri

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile firmaların rekabet stratejileri de değişiyor. Geleneksel kitle iletişim araçlarından yeterince fayda sağlayamayan firmalar pazarlama enerjilerini dijital reklamlar için harcıyor. Dijital reklamların önemli bir kısmını sosyal medya platformları oluşturuyor. İnternet kullanıcılarının yüzde 80 oranındaki…

Devamını görüntüle...
2019 Sosyal Medya Yönetimi

Yılbaşında Etkileşimlerinizi Artıracak Sosyal Medya Yönetimi İpuçları

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte markalar sosyal medya yönetimiyle bir birlerine ilgilerini artırarak yılsonunda satışları çok daha fazla artırma çalışmalarını planlamaya başladılar. Bu süreç içinde sosyal medya yönetimini geliştirerek sosyal medyadan faydalanmak oldukça önemli; zira internet kullanıcısı olanların neredeyse tüm…

Devamını görüntüle...